Mamy wyjątkowe możliwości upewnienia się, że dostarczamy wysoką jakość          

- własne laboratorium kontrolne!


Naszym celem jest dokładna kontrola jakości elementów złącznych na każdym etapie. Większość naszych łączników i elementów złącznych produkowana jest przez własnoręcznie wybranych przez nas dostawców lub w naszym zakładzie produkcyjnym w Polsce. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić jakość poprzez stawianie wysokich wymagań dotyczących dokładności produkcji, a także wyrywkowo pobierając próbki jeszcze w trakcie produkcji. Mimo to wystąpić mogą pewne odchylenia. W jaki sposób możemy się upewnić, że do naszych klientów docierają jedynie elementy złączne bez wad?

Kontrola jakości we własnym laboratorium


Nasze własne laboratorium ma kluczowe znaczenie. Możemy sami wykonywać wiele różnych rodzajów kontroli jakości i udokumentować rzeczywiste właściwości łączników znajdujących się w każdej dostawie. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi technicznemu i wyszkolonemu personelowi jesteśmy w stanie określić właściwości mechaniczne, wymiary, tolerancje gwintów i ich wykończenie przed umieszczeniem danej partii w naszym magazynie. Inne testy będące częścią naszej kontroli jakości to odporność na skręcanie, moment obrotowy oraz siła zacisku. W celu przeprowadzania analizy materiałów, np. badania składu chemicznego, współpracujemy z akredytowanym laboratorium. Wszystkie testy przeprowadzane są zgodnie z obowiązującymi normami międzynarodowymi. Sprzęt jest regularnie kalibrowany przez Państwowy Instytut Badań Technicznych w Szwecji.Więcej informacji na temat testów przeprowadzanych w naszym laboratorium:

  • Testy wytrzymałości - Testowanie właściwości mechanicznych produktów pod kątem złamań.
  • Test twardości - Pomiar twardości metodą Vickersa, głębokość warstwy utwardzonej oraz twardość rdzenia.
  • Badanie udarności młotem Charpy'ego
  • Pomiary tolerancji wymiarów i gwintów
  • Pomiary warstwy powierzchniowej
  • Pomiar momentu obrotowego i siły zacisku
  • Analiza materiału - dokumentacja składu chemicznego materiału.

Kontrola jakości w terenie i konsultacje

Kiedy elementy mocujące zostaną dostarczone do klienta, zamontowane produkty można testować w terenie. Badania i pomiary w miejscu pracy mogą ułatwić przeprowadzenie montażu i zapewnić, że złącza zostały prawidłowo zamocowane. 

Testujemy nie tylko nasze własne produkty. Działamy również w charakterze konsultantów w odniesieniu do kwestii jakości, technologii i badań jakości dotyczących elementów złącznych i połączeń. Na życzenie możemy przetestować produkty od innych dostawców lub pomóc przy weryfikacji obliczeń.

  • Obliczenia mogą zostać zweryfikowane za pomocą badań w laboratorium lub w terenie
  • Badania terenowe - testowanie produktów w konstrukcjach. Z reguły przeprowadzamy testy produktów, które zostały już zamontowane, przy użyciu naszego mobilnego osprzętu do badań.
  • Usługi doradcze w zakresie zagadnień jakości, technologii i badań.