Zapewnienie jakości elementów złącznych oraz łączników

Gruntowne zapewnianie jakości - bezpieczeństwo i pewność dla klientów kupujących łączniki i elementy złączne w firmie Nordic Fastening Group.

Wszystkie łączniki i elementy złączne, które opuszczają firmę Nordic Fastening Group, przeszły gruntowny proces zapewniania jakości. Sprzedajemy wyłącznie produkty, nad którymi mamy pełną kontrolę. Chcemy również, by Państwo, jako nasi klienci, czuli się równie pewnie, otrzymując zakupione u nas produkty.

W naszej firmie zapewnianie jakości oznacza:

…ogólne zarządzanie jakością - Nordic Fastening Group posiada certyfikat 9001. Oznacza to, że pracujemy według systemu jakości gwarantującego stałą, wysoką jakość naszej pracy oraz produktów przez nas oferowanych.

…że produkt spełnia wymagania techniczne norm jego dotyczących - Zapewnianie jakości oznacza, że przeprowadzamy kontrole jakości w trzech miejscach:
1) U producenta - nasz własny personel dokonuje inspekcji elementów złącznych już podczas ich produkcji. Kontrola może zostać przeprowadzona na miejscu w fabryce lub przez zebranie i wysłanie próbek do centrali firmy w Kungälv w Szwecji, gdzie zostaną poddane kontroli.

2) W naszej firmie - gdy produkty docierają do centrali firmy w Kungälv, każda partia poddawana jest kontroli odbiorczej, zanim zostanie przesłana do magazynu. Pobranie próbki kontrolnej przeprowadzone zostaje według zlecenia kontroli.

3) W miejscu pracy - aby nasi klienci mieli pewność, że złącza zawsze mają odpowiednią siłę sprężającą, możemy przeprowadzić test procedur w miejscu pracy. W teście procedur mierzymy moment obrotowy oraz siłę zacisku, aby narzędzia montażowe mogły zostać odpowiednio skalibrowane.

…że produkt spełnia wymagania i oczekiwania klienta - w naszym laboratorium możemy przetestować i zweryfikować szczególne wymagania klienta.

…istnienie dokumentacji i możliwość identyfikacji pochodzenia - po przeprowadzeniu testu podczas kontroli odbiorczej, tworzone jest sprawozdanie z kontroli. Dokładna dokumentacja odnosząca się do konkretnego oznaczenia partii oznacza pełną identyfikowalność, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie informacji technicznych o wyrobie na wiele lat po jego dostarczeniu do klienta. Kontrola ta zapewnia również, że właściwości mechaniczne produktów odpowiadają ich specyfikacjom technicznym w dokumentach dotyczących ich jakości (EN 10204:2005).

…szkolenia - Bierzemy odpowiedzialność za nasze produkty nawet po tym, jak opuściły naszą firmę. Z przyjemnością kształcimy naszych klientów, dzięki czemu łatwiej mogą oni wybrać właściwe elementy złączne oraz łączniki, a następnie używać ich we właściwy sposób.

Co zapewnianie jakości oznacza dla naszych klientów?

Wdrożenie systemu jakości wraz z naszym laboratorium kontrolnym daje nam wyjątkową możliwość udokumentowania i zarządzania kontrolą jakości naszych produktów od momentu produkcji, przez składowanie w magazynie, aż po dostawę do naszych klientów.

Dzięki temu minimalizujemy ryzyko, że produkt uszkodzony lub o obniżonej jakości zostanie przez pomyłkę dostarczony do klienta i zamontowany. W przypadku otrzymania ewentualnej reklamacji w przyszłości, możemy w łatwy sposób zidentyfikować element złączny i sprawdzić kwalifikacje techniczne danej dostawy. Innymi słowy, nasi klienci mogą pokazać odbiorcom dokumenty świadczące o tym, że zamontowane w danym miejscu elementy złączne mają odpowiednią jakość.

Zapewnianie jakości przez naszą firmę oznacza bezpieczeństwo zarówno dla nas, jak i naszych klientów - mamy pewność, że spełnione są zarówno wymagania techniczne, jak i oczekiwania dotyczące produktu.