Historia naszej firmy

Nordic Fastening Group AB – trzy przedsiębiorcze firmy połączone w jedną całość

Niezależnie od branży, w jakiej działasz, możemy zaoferować Ci odpowiednie rozwiązania. Nasza wszechstronność (zarówno w kwestii wiedzy, jak i oferty) związana jest z następującym faktem: NFG powstała z trzech firm o wysokich kompetencjach w ramach trzech różnych obszarów specjalizacji.

- Bult & Fästteknik specjalizuje się w wiedzy z zakresu elementów łącznikowych do stali.
- Neofac posiada specjalistyczną wiedzę na temat dużych obciążeń i elementów łącznikowych do betonu.
- Neofac Polska to zakład produkcyjny wytwarzający głównie produkty spawane.

Obecnie Nordic Fastening Group jest częścią koncernu Koppernaes Fasteners AS.

Udaj się z nami w podróż w czasie od firmy przydomowej do przedsiębiorstwa o ugruntowanej pozycji na światowym rynku elementów złącznych.

1991 - 1993

Bult & Fästteknik – założenie firmy

Bult & Fästteknik rozpoczyna działalność w lokalach należących kiedyś do huty szkła Surte Glasbruk. W magazynie znajduje się około 20 miejsc paletowych oraz 10 metrów regałów kompletacyjnych.

Dostawcy zlokalizowani są na terenie całej Szwecji, a klienci – w pobliżu miejscowości Surte i Kungälv. Dostawy realizowane są we własnym zakresie przy pomocy należącej do firmy furgonetki.

Obroty firmy na 1993 rok: 2,5 mln koron szwedzkich
Liczba zatrudnionych w 1993 roku: 3

1994

Firma Bult & Fästteknik przenosi się do większej siedziby

Gdy magazyn o powierzchni 300 m² staje się zbyt mały w stosunku do potrzeb firmy, przenosi się ona pod adres Bilgatan 18 na terenie Rollsbo industriområde w miejscowości Kungälv.
Firma zwiększa import produktów z niemieckich hurtowni.

Dzięki działaniom marketingowym, tj. reklamom w kilku czasopismach przeznaczonych dla warsztatów oraz wysyłce reklam skierowanych do małych i średnich przedsiębiorstw firma dociera do większej liczby klientów i zaczyna sprzedawać elementy złączne na terenie całej południowej Szwecji. Powstaje pierwszy katalog firmy w formie segregatora.

1996 - 1999

Bult & Fästteknik w Azji

W 1996 roku nawiązujemy nasze pierwsze kontakty w Indiach.

W 1998 roku ma miejsce nasza pierwsza podróż do Chin. Staje się ona początkiem współpracy trwającej po dziś dzień. Obecnie odbywamy co najmniej cztery podróże rocznie do dostawców w Chinach.

2000

Zakup firmy Neofac Bygg & Prefabprodukter

Firma Bult & Fästteknik kupuje przedsiębiorstwo Neofac Bygg & Prefabprodukter. Neofac AB nadal odpowiada za produkty dla przemysłu betonowego.

Projekt: 1 czerwca zostaje otwarty most nad Sundem (Öresundsbron). Ponieważ firma Bult & Fästteknik była dostawcą elementów złącznych do budowy mostu, grupa pracowników firmy z przyjemnością wzięła udział w pierwszym biegu Broloppet, który odbył się 12 lipca.

2003

Nowa firma macierzysta

Powstaje Nordic Fastening Group AB, która staje się firmą macierzystą dla przedsiębiorstw Bult & Fästteknik AB oraz Neofac AB.

Firma zdobywa certyfikaty ISO 9001 i 14001.

Magazyn zostaje rozbudowany i posiada teraz łączną powierzchnię 1400 m².

2004

Firma koncentruje się na technice i jakości

Zatrudnienie kierownika technicznego to krok w kierunku ulepszenia udokumentowanej jakości technicznej produktów firmy.

2005

Szybki rozwój NGF

Dzięki własnym dostawcom w Chinach i rozwijającemu się rynkowi firma ponownie zwiększa powierzchnię swoich lokali. Firma przenosi się pod adres Rattgatan 15, pod którym znajdują się lepsze lokale biurowe oraz magazyn o powierzchni 3000 m².

Stawiamy również kolejny krok naprzód w pracy nad zapewnieniem jakości i budujemy własne laboratorium testowe.

2006, 2007

Otrzymanie nagrody Gasell dwa lata z rzędu

W 2006 roku Nordic Fastening Group, nasza firma macierzysta, otrzymuje nagrodę dziennika Dagens Industri - Gasell przyznawaną najszybciej rozwijającym się firmom w Szwecji.

Rok później, w 2007 roku, firmie Bult & Fästteknik zostaje przyznana nagroda Gasell.

2008, 2009

Uzyskanie najwyższej oceny od firmy Soliditet AAA

Bult & Fästteknik uzyskuje najwyższą ocenę od firmy Soliditet AAA i przeprowadza inwestycje technologiczne w śruby do konstrukcji stalowych.

Projekt: W 2009 roku firma dostarcza produkty do dwóch interesujących projektów: nowej skoczni narciarskiej Holmenkollen w Oslo oraz budynku Globen Skyview w Sztokholmie.

2010

Nowa strona internetowa i nowy katalog

W 2010 roku powstaje nowa strona internetowa firmy. Zostaje również wydrukowany nowy katalog prezentujący wszystkie oferowane przez nas produkty w liczbie 30 000.

Jesienią odwiedzamy Oslo, gdzie uzyskujemy możliwość obejrzenia panoramy całego miasta ze szczytu skoczni narciarskiej Holmenkollen oraz przeprowadzamy inspekcję użytych do jej konstrukcji śrub dostarczonych przez nas rok wcześniej.

2011

20-lecie działalności

Firma rozpoczęła działalność 20 lat temu w Surte. Firma Neofac Polska staje się częścią koncernu NFG.

Projekt: Dostawa 40 ton elementów złącznych w ramach projektu budowlanego Swedbank Arena.

2012

Nordic Fastening Group AB

Firmy Neofac oraz Bult & Fästeknik stają się jedną całością, tworząc Nordic Fastening Group AB. Tingstads AS nabywa firmę Nordic Fastening Group AB.

Przedsiębiorstwo uzyskuje certyfikat EN 1090-1.

2015

Nowy zakład produkcyjny w Polsce

Rozwijamy działalność w Polsce poprzez zakup, budowę i rozbudowę nowego zakładu produkcyjnego o powierzchni 1300 m² w Gorzowie Wielkopolskim.

2016

Większa przestrzeń mieszcząca większą liczbę produktów

Pojawia się potrzeba ponownego rozbudowania magazynu. Rozpoczynamy rozbudowę magazynu, dzięki której zyskujemy 2500 m² przestrzeni.

2019

Restrukturyzacja w ramach grupy

Zostaje założona firma Koppernaes Fasteners AS i staje się firmą macierzystą dla dwóch firm zależnych: Nordic Fastening Group AB i Tingstad AS.

2020

Pandemia COVID-19

Pomimo pandemii COVID-19, która sprawiła, że cały świat wstrzymał oddech, Nordic Fastening Group jest w stanie kontynuować działalność bez posuwania się do redukcji zatrudnienia czy przymusowych urlopów bezpłatnych, nie doświadczając problemów finansowych.

Obroty firmy: 211 mln koron szwedzkich
Liczba zatrudnionych: 44